Haber Detayı
21 Şubat 2016 - Pazar 00:49 Bu haber 430 kez okundu
 
Büyükçekmece’nin evladı Hizmete hazır
Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’ün meclis listesinin öne çıkan genç isimlerinden birisi de Kerem Ereke. Büyükçekmece’nin tanınmış ailelerinden Ereke ailesinin bir ferdi olan Kerem Ereke, özellikle Büyükçekmece’nin merkez mahallelerinde Akgün’ün en büyük kozlarından biri olacak.
SİYASET Haberi
Büyükçekmece’nin evladı Hizmete hazır

‘Hizmet için sabırsızlanıyorum’
1993 doğumlu olan Kerem Ereke genç bir isim olmasının yanında aslında Büyükçekmece siyasetine uzak bir isim değil. Ailesinde çokça siyasetçi bulunan Kerem Ereke, şu sıralar tüm enerjisini Büyükçekmece’de CHP’nin yeniden iktidar olması için harcıyor. Sürekli esnafın ve vatandaşın içinde olmayı kendine şiar edinmiş biri olan Kerem Ereke’nin en önemli özelliklerinden birisi de aldığı eğitimi. Başarılı bir öğrencilik hayatı geçiren genç siyasetçi yaşamdan ve eğitim hayatından öğrendiklerini Büyükçekmece’ye ve Büyükçekmeceli’ye aktarmak için sabırsızlandığını ifade ediyor. Oldukça yoğun bir çalışma temposunun içinde olduklarını belirten Kerem Ereke “Şüphemiz yok ki seçimden galibiyetle ayrılacağız. Büyükçekmece’nin evladı olarak en iyi şekilde doğup büyüdüğüm topraklara hizmet etmek istiyorum” dedi. 
‘Vatandaştan çok olumlu tepkiler geliyor’
Kendisini seçim döneminde insanlara anlatırken çok büyük bir zorluk çekmediğini dile getiren Kerem Ereke “Zaten Büyükçekmece’de doğup büyüyen buranın sokak aralarında top oynayıp, buranın esnafına işimi yaptıran birisiyim. Büyükçekmece’de insanlar komşularını tanırlar onlarla sevgi ve saygı içerisinde yaşamlarını sürdürürler. Büyük devasa binaların olmadığı ender ilçelerden birisinde oturmak bizim için büyük bir avantaj. Büyükçekmece halen İstanbul’un en yeşil ilçelerinden bir tanesi. Bizim gençler olarak amacımız yeşilimizi korumak ve betona teslim etmemek. Bu güzel şehire bir çivi dahi olsa hizmet edenlere teşekkür ediyorum. Bizler de üstüne koymak için yorulmadan çalışacağız. Umarım çıktığımız bu yolda başarıya ulaşacağız. Hemen her gün vatandaşımızla buluşuyoruz ve ‘yerli ve milli’ aday olan başkanımız Dr. Hasan Akgün’ün projelerini dostlarımıza arkadaşlarımıza iletiyoruz. Çok olumlu tepkiler ve geri dönüşler alıyoruz” ifadelereine yer verdi.  

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: kerem ereke büyükçekmece
Yorumlar
Haber Yazılımı