Reklamı Geç
HABER DETAY
Cumhur İttifakı ile Büyükçekmece hizmete kavuşacak
AK Parti ve MHP’den oluşan Cumhur İttifakı 2019 seçimleri için Büyükçekmece’de çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. İttifakın MHP kanadından meclis üyesi adayı olan İdris Doğan yeni dönem için oldukça iddialı açıklamalarda bulundu. Doğan “Cumhur İttifakı ile bu dönem seçimi alacağız ve doğa harikası Büyükçekmece hak ettiği hizmete kavuşacak” dedi.
14 Ocak 2015 - Çarşamba 16:47
749 defa okunmuş.
GÜNDEM

İmar yolları mevcut kafa ile açılmaz


25 yıldır Büyükçekmece Belediye Başkanlığı görevini yürüten Hasan Akgün için “Artık üretecek bir projesi kalmadı. Geçtiğimiz senelerde basılan kitapçıklar birkaç fotoğraf değiştirilerek servis ediliyor. Bu dönem Cumhur İttifakı olarak ilçemizin makus talihini değiştireceğiz” açıklamasını yaptı. 24 yıldır emlak alım ve satım sektörünün içinde bulunan İdris Doğan yeni dönem için “Değişim şart” diyor. Özellikle Karaağaç, Çakmaklı, Eskice ve Ahmediye Mahallelerinde yoğun bir çalışma gösteren Doğan’ın en büyük avantajlarından birisi Karaağaç doğumlu olması ve bölgeyi çok iyi tanıması. Vatandaşın sorunlarını ezbere bildiğini her fırsatta yenileyen Doğan özellikle vatandaştan gelen en yoğun talebin imar yolları ile ilgili olduğunu vurguluyor. İmara yeni açılan bölgelerde imar yolu sıkıntısının çok yoğun olduğunu belirten Doğan “Neredeyse tüm gün vatandaşın sorunlarını dinliyor ve yeni dönemde bu sorunların olmayacağını projeler ile anlatıyorum. İmar yollarının açılması konusunda çok yoğun istek var. Bu konuda adayımız Mevlüt Uysal’ın yaklaşımını ve projelerini vatandaşlarımızla paylaşıyoruz” dedi. Roman vatandaşlarla ilgili projeleri de olduğunu söyleyen Doğan, ‘Ben sürekli Roman vatandaşlarımızla istişare ediyorum. Onların özellikle Karaağaç ölçeğinde istekleri var. Başkanımız Uysal da bu istekler doğrultusunda projelerine Roman vatandaşları da sevindirecek gelişmeler ekledi’ diye konuştu.

 

Sahillerimiz iyi olsa vatandaş tatlini burada yapar
,

Doğan’ın Büyükçekmece’de özellikle değişmesini istediği bir nokta da sahilin kullanımı. Daha önce Cumhur İttifakı  Belediye Başkan Adayı Mevlüt Uysal’ın da sık sık dile getirdiği konuların başına olan sahiller ile ilgili Doğan, “Büyükçekmece turistik bir şehir gibi lanse ediliyor ancak buranın halkı başkan adayımız Uysal’ın da dediği gibi sahillerden ne kadar faydalanabiliyor. Bu bölgenin halkı yazları Antalya’ya, Bodrum’a akın ediyor. Eğer vatandaş sahilini benimsese ve rahatça kullanabilse yaz tatilini ilçesinde geçirir ve Büyükçekmece’nin değerine değer katılır” dedi. Büyükçekmece’nin tanıtımı için festivalin çok önemli olduğunu ancak uygulamada sorunlar olduğunu belirten Doğan “Bu ilçenin festivali daha geniş kapsamlı olması gerekiyor. Bu konuda başkan adayımız Uysal’ın çok geliştirici planları var” dedi. 

Gelişmiş mahallelerimiz bile sorun yumağı

Mahalle arasında yer alan yolların gelişmiş ilçelerde muntazam olması gerektiğini belirten Doğan “Biz burada Karaağaç, Eskice, Ahmediye, Çakmaklı gibi mahallelerin yollarını konuşuyoruz ancak ilçemizin gelişmiş mahallelerinde de büyük sorunlar mevcut. Stabilize yollardan bir yerden bir yere ulaşmaya çalışan insanları görünce içim acıyor. Asfalt görmemiş yollarımız var ve bu konuda belediyenin sorumluluk almadığını biliyoruz. Vatandaş bunları görüyorve bizlere şikayette bulunuyor. Birçok defa dile getirildiği gibi kentsel dönüşüm parsel bazında olmaması gerekiyor. Ada bazında yapılacak bir kentsel dönüşümle ilçenin çehresi değişebilir” dedi.

MHP olarak inancımız tamdır! 

Partisinin askeri olmaktan asla vazgeçmeyen bir isim olan İdris Doğan “Ben partimin bayrağını hiçbir zaman bırakmamış bir kişiyim. Şartlar ne olursa olsun MHP olarak ilçemizin değerini yükseltmeyi planladık. Seçim döneminde adayımız Mevlüt Uysal ile birlikte insanların ayağına gidiyoruz ve onlardan sorunları dinliyoruz. İnanıyorum ki yeni dönemde Cumhur İttifakı olarak Büyükçekmece’de seçimi kazanacağız ve hizmetin nasıl yapıldığını vatandaşımıza göstereceğiz. İlçe başkanımız Erdem Aydın, tüm teşkilat mensuplarımızla birlikte Cumhur İttifakına güveniyoruz ve mücadelemizi sürdürüyoruz” açıklamasında bulundu.  

 

Adınız
Yorumunuz
Hiç yorum yapılmamış.