Reklamı Geç
HABER DETAY
Öyle bir kazanacağız ki kaybeden olmayacak
Zamanında İstanbul’un hatta tüm ülkenin en gözde tatil beldelerinden biri olan Kumburgaz, uzun zamandır eski görkeminden uzak bir görüntü sergilemekte. Bu dönem Kumburgaz için çok daha farklı planları olduğunu her fırsatta yenileyen Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün’ün, Kumburgaz için güvendiği isim ise Murat Erçağ oldu. Tüm Kumburgaz Halkı’nın sahiplendiği bir isim olan Erçağ için tüm kapılar şimdiden açılmış durumda.
14 Ekim 2015 - Çarşamba 17:20
742 defa okunmuş.
SİYASET

Gençlerin abisi


Erçağ ailesinin bir ferdi olan Murat Erçağ, gününün büyük bir bölümünü vatandaşın içinde geçiriyor. Neredeyse tüm Kumburgazlılar’a temas etmeye çalışan ve oldukça kalabalık ev ziyaretlerine imza atan Erçağ’ın en büyük özelliklerinden birisi de gençlerle olan diyalogları. Kendisi de genç bir isim olan Erçağ için gençlere ulaşmak ve onların yanında yer almak hiç zor değil. Daha önce futbol camiası içinde de bulunan Murat Erçağ’ın en büyük hayallerinden birisi de Kumburgaz’ın yeniden tüm İstanbullular’ın uğrak yeri olması ve eski görkemine kavuşması. 


Evladım bize ne zaman geleceksin?


Meclis üyesi adayı seçilmeden çok daha önce çalışmalara başlayan ve özellikle esnaflarla süreci geçiren Murat Erçağ için birçok kesim “Kumburgaz’ın evladı” diyor ve gittiği her kapı ona herkesden  önce açılıyor. Meclis üyesi adaylığından sonra ev sohbetlerine ağırlık veren Murat Erçağ, Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün’ün vizyonunu ve projelerini vatandaşlarla paylaşıyor. Seçimi kazanmanın Büyükçekmece’nin kaderi için çok önemli olduğunu belirten Erçağ “Özellikle mahallemizde seçim çalışmalarımıza başladık ve kendimizi anlatmaya devem ediyoruz. Ben bile bu kadar olumlu tepkiler alacağımızı düşünmüyordum. Şu ana kadar aldığım en olumsuz etkiler Kumburgazlı ablalarımızdan geldi. ‘Oğlum bize ne zaman geliyorsun’ diye birçok sitem ile karşılaştım. Bunlar tabii insanı çalışmak için daha çok kamçılıyor. Ben başkanımıza layık olmaya çalışacağım ve üzerime düşen hangi sorumluluk varsa yerine getireceğim” açıklamasında bulundu.    


Çocukluktan Atatürk hayranı


Meclis üyesi adayı yazılmasının ardından özellikle sosyal medyada taraflı tarafsız birçok isimden destek gören Murat Erçağ, kendini tanımlarken ilk olarak Atatürk hayranı bir kişiyim diye söze başlıyor. Trakyalı bir ailenin mensubu olan Murat Erçağ, Kumburgaz’ın yanında birçok farklı bölge de de tanınan ve sempati toplayan bir isim. Büyükçekmece Belediye Meclisi’nin renkli simalarından biri olmasına kesin gözle bakılan Murat Erçağ’ın bu meclis döneminde en çok önemsediği konuların başında ise seçim dönemi verilen sözlerin zamanında yerine getirilmesi olacak. Erçağ ailesi gibi kalabalık ve söz sahibi bir ailenin ferdi olarak sorumluluklarının çok daha büyük olduğunu belirten Erçağ “Seçim döneminde vatandaşlarımızla buluşuyor ve onların isteklerini alıyoruz. Seçimden sonra da onların içinde olmaktan asla geri durmayacağım. Aile olarak Kumburgaz’da yıllarımızı geçirdik ve buralı olmaktan gurur duyduk. Umarım meclis dönemimde de bölgemin sorunlarını çözme noktasında elimi taşın altından hiç çıkarmayacağım” ifadelerine yer verdi. 

Murat Erçağ kimdir?

14.05.1983’te Kumburgaz Merkez Mahallesinde doğdu. Mübadil bir ailenin çocuğu olan Erçağ  İstanbul Üniversites Endüstri Mühendisliği bölümü mezunu. Microsoft Sistem Mühendisliği, Microsoft Veritabanı Yöneticiliği ve Microsoft Yazılım Mühendisliği eğitimleri aldı. Evli ve bir kız bir erkek çocuk babası olan Erçağ İngilizce bilmektedir. Spora olan ilgisiyle de tanınan Erçağ, Kumburgazspor 2. Başkanı ve Beşiktaş Jimnastik Kulübü Genel Kurul Üyesidir. 

 

 

Adınız
Yorumunuz
Hiç yorum yapılmamış.