Reklamı Geç
HABER DETAY
Doğru siyaset için Önce insan sevgisi
Her ilçenin bazı partiler için zor bölgeleri vardır. CHP için Tepecik bölgesi her zaman zor bir bölge olmuştur, ancak bu defa Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün Tepecik için sürpriz bir isme şans verdi. Tepecik’in iyi tanıdığı bir isim olan Seçkin Sarı çalışkanlığı, yardımseverliği ve özverisi ile Tepecik bölgesinin sevgisini şimdiden kazanmış durumda.
21 Şubat 2016 - Pazar 00:53
743 defa okunmuş.
SİYASET

Siyaset topluma faydalı olma sanatıdır


Seçim çalışmalarının başlamasının ardından dur durak demeden ev ziyaretlerinde bulunan Dr. Hasan Akgün ve ekibi için Tepecik çok özel anlamlar içeren bir bölge. Hemşeri gruplarının yoğun olarak bulunduğu bölgede Samsun çok önemli bir yere sahip. Samsun kökenli olan Seçkin Sarı karakterinde Anadolu İnsanının hemen hemen tüm özelliklerini taşıyor. Siyasete gençlik yıllarından sonra ara vererek mesleki anlamda kendini geliştirmeye özen gösteren Sarı için, siyaset topluma faydalı olma ve değer üretmek anlamına geliyor. Başkan Akgün ile görüştüğünde projelerinden heyecan duyduğunu belirten Sarı şimdi özellikle Tepecik bölgesinde Başkan Akgün’ün projelerini vatandaşlarla paylaşıyor.


Çalışkan, üretken ve disiplinli


Tepecik için bu dönem çok farklı planları olduğunu her fırsatta yenileyen Büyükçekmece Belediye Başkanı Akgün’ün, bu projelerin vatandaşa aktarılması noktasında Seçkin Sarı’dan büyük bir beklentisi bulunuyor. Girdiği her ev ve ziyaret ettiği her esnaftan olumlu anlamda izler bıraktığını belirten Sarı “Ben alışılagelmiş siyasi figürlerin artık değişmesi gerektiğini düşünüyorum. Meclis üyesi seçilmekle görevimizin bitmediğinin farkında olmamız gerekiyor. Çalışan, üreten ve hizmet etmekten yorulmayan bir başkanın takım arkadaşları olmak bizim omuzlarımıza çok büyük bir sorumluluk yüklemiş durumda. Umarım ben ve arkadaşlarım bu sorumluluğu yerine getirebiliyoruzdur” dedi. 


Her fırsatta başkanı gözlemliyorum


Açıklamalarına devam eden Sarı “Ben disiplinli bir insanım ve çalışmaktan asla yorulmam. Tepecik’te elbette siyaset yaparken bazı insanlardan eleştiri alıyoruz ancak insanlara dokunursanız en sert kişilerle bile ortak nokta bulabiliyorsunuz. Geçmiş dönemlerde CHP’de Gençlik Kolları yapmış bir kişi olarak siyasetin dilini biliyorum ancak Başkan Akgün’ün insanlara yaklaşımını yakından gözlemlemek bizim için müthiş bir hayat deneyimi oluyor. Siyaset ilk iş olarak insanı sevme sanatıdır. Ben hayatım boyunca insanı sevdim onlara dokunmaktan geri duymadım” ifadelerine yer verdi.   

 

Adınız
Yorumunuz
Hiç yorum yapılmamış.