Reklamı Geç
HABER DETAY
Atatürk sevgisi şarkılara yansıdı
Büyükçekmece Belediyesi’nin büyük beğeni toplayan programları arasında yer alan “Biz Atatürk’ten Çalar, Söyler, Anlatırız” dördüncü kez vatandaşlarla buluştu.
07 Mayıs 2019 - Salı 19:48
382 defa okunmuş.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün sevdiği şiir ve şarkılarının yanı sıra unutulmaz anılarının anlatıldığı program Büyükçekmeceliler tarafından büyük ilgi gördü. 

 

Programa katılmanın mutluluğunu yaşayan Atatürk sevdalıları ulu önderin tarihe kazınmış hikayelerini özlem ve saygıyla dinledi. 

Büyükçekmece Belediye Başkan Danışmanı Tarihçi – Yazar Sacide Bolcan katılımcılara Atatürk’ün bilinmeyen anılarını anlatarak, sanatçı Neslinay Çınar ise ulu önderin sevdiği şarkıları seslendirerek unutulmaz bir geceye imza attı. 

“Büyükçekmeceliler Atatürk sevdalısıdır”

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’ü temsilen programa katılan Belediye Başkan Yardımcısı Başak Sancar, “Mustafa Kemal Atatürk’e bitmeyen ölümsüz bir sevgimiz var. Bu programı dördüncü kez yapıyor olmamız bunun bir göstergesidir. Büyükçekmeceliler Atatürk sevdalısıdır. Sacide Bolcan hocamız ulu önderimizin bilinmeyen anılarını bizlere aktarırken heyecanlanıyorum. Neslinay Çınar o güzel sesiyle Atamızın sevdiği şarkıları bizlere seslendirirken duygulanıyorum. Bu güzel ve anlamlı programda emeği geçen herkese teşekkür ederim” şeklinde konuştu. 

Programa Beşinci Dönem İstanbul Milletvekili Ayhan Altuğ ve Büyükçekmece Belediyesi Geçmiş Dönem Meclis Üyesi Emine Türkcan Demirci katıldı. 

 

 

Adınız
Yorumunuz
Hiç yorum yapılmamış.